Bordaloue Famille rose Kina 1700-tal
2019-05-03
639378
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BORDALOUE, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av trädgårdsklippa med pion i emaljfärger, järnoxid samt guld, fleur de lisbård, längd ca 25, höjd 13 cm
Lagningar, nagg, sprickor, lockknoppen senare