Potta Kina 1700-tal
2019-05-03
639374
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
POTTA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 19, höjd 17 cm
Locket ej ursprungligen tillhörande samt med lagningar, hänkeln lagad