Borslampa från omarbetad skulptur
2019-05-01
639133
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BORDSLAMPA, Kina, sent 1800-/tidigt 1900-tal, från omarbetad skulptur, möjligen föreställande Zhuge Liang, delvis glaserat och bemålat porslin, höjd (inkl. skärm) ca 86 cm
Omarbetad, bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen