Jardinière WMF nysilver
Klubbat för:
8 600 SEK
2 000 SEK
WÜRTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, jardinière, nysilver, Tyskland, omkring år 1900, jugend, med hänklar, dekor i form av parställda fjärilar samt växtslingor, insats i blå glasmassa, stämplad WMFB AS, längd ca 31 cm
Smärre slitage, insatsen med nagg
638826
2019-05-01