Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
2019-05-01
638719
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av blomsterbukett i emaljfärger och järnoxid, brättet med girland, diameter ca 23 cm
Nagg, smärre kantretuscher, mindre spricka