Fat 1700-tal Famille rose
2019-05-01
638660
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av blomsterbukett samt girland i emaljfärger, järnoxid och guld, diameter ca 31 cm
Lagning, smärre nagg