Takarmatur jugendstil
2019-04-30
638097
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
TAKARMATUR, 1900-talets början, jugend, patinerad mässing, med fyra ljuspunkter täckta med fröstat glas kupor, etikettmärkt ´´Åtgärdad, Mässing Mäster, 2016´´, höjd ca 58 cm, diameter ca 55 cm
Bruksslitage, några mindre nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen