Fiskgryta i koppar
2019-05-12
637900
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FISKGRYTA, koppar, 1800/1900-tal, med hänklar, invändigt förtennad, insats, längd ca 81 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne