Skåp allmoge 1700-tal
Klubbat för:
15 500 SEK
10 000 SEK
SKÅP, furu, 1700-tal, spegeldörr, invändigt med hyllinredning, bemålat med blomsteruppsättningar, originalmålning, daterat 1768, höjd ca 177, 114x43 cm, lås med fast nyckel
Slitage, lagningar, färgbortfall, kompletterat, maskstunget
637874
2019-04-30