Punschkopp silver
2019-04-23
637308
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PEHR BLOMMERT (verksam 1810-1821(1833)), punschkopp, silver, graverad bladdekor, invändigt förgylld, stämplad Gävle 1829, höjd 5,5 cm
Mindre bucklor och slitage