Teservis Grand design Arthur Percy
2019-04-22
637152
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ARTHUR PERCY, "Grand", teservis, 26 dlr, Gefle, 1900-talets mitt, flintgods, ljusblåglaserade med guldkant, bestående av tekanna, sockerskål, gräddkanna, 10 tekoppar med fat, 13 assietter
Medföljande 2 naggade koppar med fat, assietter med krackeleringar, någon ytterligare ej noterad obetydlig skada kan förekomma