Gräddkannor 1800-talets början silver
2019-04-21
637015
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GRÄDDKANNOR, 2 st, silver och sterlingsilver, stämplade Johan Malmstedt Göteborg 1821 resp London 1803, höjd 9-10 cm
Skador och lagningar samt böjda, Malmstedt med monogram