Rökelsekar Kina 1800-tal
2019-04-22
636787
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RÖKELSEKAR, porslin, Kina, 1800-talets slut, rektangulär form, dekor av gräshoppa på trädgårdsklippa bland krysantemum i emaljfärger, järnoxid samt sepia, ca 19x13, höjd 5,5 cm
Smärre nagg