Anna-Lisa Thomson golvvas
2019-05-15
635634
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ANNA-LISA THOMSON, golvvas, stengods, 1900-talets mitt, "Paprika", modell 1081, Upsala-Ekeby, med vitglaserad bladdekor mot brun botten, höjd ca 51 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne