Golvvas Kina porslin
2019-04-18
635585
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-talets slut, balusterformad, dekor av kartuscher med figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia omgivna av krysantemum, botten med sigillmärke, höjd ca 61 cm
Smärre slitage