Terrin Kina 1700-tal Famille rose
2019-04-22
635424
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), rund form, med hänklar, famille rose, dekor av strödda blommor och buketter i emaljfärger samt järnoxid, bård med bambu i guld, diameter ca 20, höjd 18 cm
En hänkel samt lockknoppen med lagning