Tallrikar Kina 1700-tal
2019-04-13
634776
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 2+1 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), av djup modell, dekor av kartusch med strödda blommor i underglasyrblått, brättet med rutbård, diameter ca 23 cm
Nagg