Tallrikar 1700-tal Kina
2019-04-12
634179
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av blomsterbukett samt strödda blommor i underglasyrblått, brättet med tagg- och rutbård, diameter ca 23 cm
Nagg