Såsåskål silver 1800-tal
2019-04-14
633753
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SÅSSKÅL, silver, Lars Larsson & Co, Stockholm 1858, höjd 10,5 cm, vikt ca 468 g
slitage