Pablo Picasso kanna

Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna
Pablo Picasso kanna

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

PABLO PICASSO (1881-1973): kanna, fajans, dekor i svart och blått, märkt MADOURA, höjd ca 18,5 cm

Proveniens: Gåva från Picasso till konstläraren Gunnar Didoff i mitten av 1950-talet.

invändigt med krackelyr

633636

2019-04-16