Sabel m/1859
2019-04-10
633567
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SABEL, svensk, m/1859, för infanteriofficer, W. Schmolz, med portopé, stålbalja med två koppelringar, längd 99 cm
Balja med smärre bucklor, slitage