Alvar Aalto vas
2019-06-11
633296
| Klubbat belopp | 1 700 EUR |
| Utropspris | 1 500 EUR |
ALVAR AALTO, vas, signerad Alvar Aalto, Iittala, 1960/50-tal, klart glas blåst i träform, höjd 60 cm.
Proveniens: samling Jaakko Lindberg