Alvar Aalto vas
2019-04-15
633294
| Klubbat belopp | 2 300 EUR |
| Utropspris | 2 000 EUR |
ALVAR AALTO, vas, signerad Alvar Aalto, Iittala 1960/50-tal, klart glas blåst i träform, höjd 60,5 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg