Supkalk Lorenz Georg Weis silver
2019-04-08
632529
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LORENZ GEORG WEIS (verksam 1791-1829), supkalk, silver, stämplad Norrköping, höjd 13,5 cm
Slitage, mynning med mindre bristning, spår av invändig förgyllning