Ring 18 k guld
2019-04-12
632408
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RING, 18 k guld, cabochonslipad ametist, Owén & Larsson, Co Larsson, Stockholm 1966, ringstorlek ca 16,2 mm, vikt ca 7,9 g
Ametist med omfattande skador och slitage