Stolar sengustavianska
2019-04-07
632237
| Klubbat belopp | 18 500 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
STOLAR, 4+2, snarlika, sengustavianska stockholmsarbeten, 1800-talets början, skuren dekor, bemålade, 3 märkta med Stockholms stolmakarämbetes sigill, sitthöjd ca 41-43 cm
Skador, lagningar, försträckningar