Trädgårdsmöbel
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBLEMANG, möjligen Herman Perssons Järn- och trämanufaktur i Bjärnum,1950/60-tal, teak och lackat stål, bestående av bord, 3 st karmstolar samt soffa, bordets höjd ca 68 cm, 100x70 cm, soffans längd längd 117 cm, sitthöjd ca 39 cm
Omlackerad stomme, renoverade träsitsar och ryggar, repor och märken, en stol med trasig planka, två plastknoppar saknas
632053
2019-04-06