Bägare Thomas Beckman Örebro
2019-04-06
632038
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
THOMAS BECKMAN D.Y. (mästare i Örebro 1727-1759/72), bägare, silver, stämplad TB, Örebro, årsindex saknas, åldermansranka, svisselerad dekor, äldre ägarinitialerr J.O.D., invändig förgyllning, höjd 9 cm, vikt 59 g
Smärre slitage, mindre lagning