Bordslampa modell 5061 av Paavo Tynell
2019-04-15
631883
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 EUR |
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5061, 1940-/1950-tal, Taito, Finland, mässing och glas, höjd 40 cm
Sedvanligt slitage, senare glas.