P G Thelander torrnål och akvatint
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
P.G. THELANDER (född 1936): Dagboksblad VIII, 1995, signerad och numrerad P. G. Thelander, EA (Épreuve d´artiste) I/IV, torrnål och akvatint, I. 15,2x11,7 cm, S. 39x28 cm
LITTERATUR
Karl Haskel, P G Thelander Grafik 1958-1996, Trelleborg 1996, H.267
PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm
631693
2019-04-16