Ampel empirestil
2019-04-06
631418
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
AMPEL, plåt och mässing, 1900-talets första hälft, empirestil, bronspatinerad, åtta ljusarmar, elektrifierad, dekor av palmetter och pinjekotte, höjd ca 90 cm
Slitage