Primus Mortimer Pettersson oljemålningar
2019-04-04
630924
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PRIMUS MORTIMER PETTERSSON (1895-1975): (2) en tillskriven, Solnedgång resp. Fält med hus, en monogramsignerad PMP, olja på pannå, ca 10x24 resp. 10,5x17 cm