Kompaniporslin 1700-tal
2019-04-06
630908
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIK, ASSIETTER, 7 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 15-23 cm
Nagg, sprickor, slitage