Tallrikar Kina 1700-tal
2019-04-06
630655
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, famille rose, dekor av strödda blommor i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 24 cm
Nagg, smärre slitage, en med spricka i spegeln