Rökelsekar Kina 1700-tal Blac de Chine
2019-04-06
630638
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
FIGURER/RÖKELSESTÄLL, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), i form av fohundar, blanc de chine, hanar, höjd ca 16 cm
Nagg, avslag, en med tillverkningssprickor, ett rökelsefästa av