Karott Kina 1800-tal
2019-04-04
630602
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KAROTT, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, rund form, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med sex karaktärers märke, höjd ca 20 cm
Ursprungligen med hänklar i metall