Terrin Kina 1700-tal
2019-04-04
630569
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), rund form, dekor av trädgårdsklippa med krysantemum och pion i underglasyrblått, lock med hål och knopp i form av broccolibukett, höjd ca 27 cm
Lagningar (både terrin och lock)