Fat Kina 1700-tal
2019-04-06
630497
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder och tårpil i underglasyrblått, brättet med pion samt rutbård, diameter ca 35 cm
Nagg