Matbord gustaviansk stil
2019-04-02
630367
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
MATBORD, 1900-talets andra hälft, enligt uppgift inköpt på Gesällen, gustaviansk stil, bemålat, dekor av pärlbård, höjd ca 75, diameter ca 117, medföljande 3 iläggsskivor (med sarg) vardera bredd 60 cm, även medföljande 3 par strävor
Brukslitage, ytskador