Glasskulptur Dreams av Timo Sarpaneva
2019-04-15
630312
| Klubbat belopp | 3 300 EUR |
| Utropspris | 2 000 EUR |
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Dreams", signerad Timo Sarpaneva, Iittala 1960-talets mitt, klart glas, fastblåst i träform, höjd 33,5 cm, diameter 36 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg