Skål -3415 av Timo Sarpaneva
2019-04-15
630269
| Klubbat belopp | 1 100 EUR |
| Utropspris | 400 EUR |
TIMO SARPANEVA, skål, signerad Timo Sarpaneva -3415, Iittala 1950/60-tal, klart glas med gråtonad kant, diameter 21,5 cm, höjd 12,3 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg