Skål 1800-tal Kina
2019-04-07
630031
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1800-talets slut, quatrefoil, dekor av figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi med ett sigill, botten med märke, längd ca 27, höjd 7 cm
Glasyrnagg