Brännvinsskål
2019-03-31
629446
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BRÄNNVINSSKÅL, silver, Holland 1700-tal, vapensköld, oval på oval fot, två hänklar med drakhuvuden, höjd ca 10, längd 19 cm, vikt 210 g
Slitage, lagning mellan fot och skål