Ljuskrona
2019-03-31
629224
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets första hälft, för fyra ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 84, diameter 60 cm
Skador och lösa prismor, renoverad, elektrierad, skador