Draperier och gardiner
2019-04-13
628853
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DRAPERIER och GARDINER (4) 2 av varje 1960-/70-tal, draperier ca 130x130, gardinerna av Marjatta Metsovaara, märkta med namn samt Made in Finland by Tampella, draperierna av Sven Fristedt, modell "Alfie", för IKEA, ca 217x122 cm
Draperierna med blekt del, bruks och åldersrelaterat slitage