Bägare silver Enköping
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BÄGARE, silver, Berndt Johan Eschenburg, Enköping 1764, välvd fot med vridna knäckar, på livet punsad rocailledekor och initialer, delvis förgylld, höjd 20 cm, vikt ca 412 g
Slitage, mindre bucklor
628728
2019-03-30