Bägare silver Bengt Björn
2019-03-30
628583
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BENGT BJÖRN, bägare, silver, (1734-1757), Västerås 1756, invändigt förgylld, höjd 8,5 cm, vikt ca 58 g
Slitage