Seiki Hosokibara
2019-03-27
628560
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SEIKI HOSOKIBARA (1885-1958) akvarell, signerad, bildmått ca 45x45 cm
Född i Okayama prefecture. Gjorde Mangafigurer för bl.a. ´Tokyo Nichinichi Shinbun´, ´Osaka Asahi Shinbun´. Representerad på British Museum,