Spegellampetter

Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustavianska, 1700-talets slut, delvis skuren dekor, för 2 ljus vardera, krönt av bandrosett, höjd ca 51 cm

Renoverade, kompletterade, senare förgyllning, ljusarm med lagning

628471

2019-04-02