2019-04-07
627749
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LARS PETTER SJÖSTRÖM (1820-1896): fartygsporträtt av "Hafsfrun från Malmö Otto Jonason" signerad och daterad LP Sjöström, 1893, gouache, mått ca 50x40 cm
ingår i temaauktionen Nautica
Ej examinerad ur ram